TNPW120618K2BETY
Mfr.Part #
TNPW120618K2BETY
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
18.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW120618K2BETY
Vishay / Dale TNPW120618K2BETY
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C