TNPW120618K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW120618K2BEEN
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Resistance :
18.2kOhms
Series :
TNPW e3
Height :
660.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Voltage - Rated DC :
100V
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Weight :
16.187578mg
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
No
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW120618K2BEEN
Vishay / Dale TNPW120618K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C