TNPW120618K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW120618K2BEEA
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
18.2kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height :
660.4μm
Military Standard :
Not
Depth :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Composition :
Thin Film
Published :
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
TNPW120618K2BEEA
Vishay / Dale TNPW120618K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C