TNPW120618K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW120618K0BEEN
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
200V
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.2mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18kOhms
Datasheets
TNPW120618K0BEEN
Vishay / Dale TNPW120618K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 18kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C