TNPW120618K0BECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120618K0BECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18kOhms
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW120618K0BECN
Vishay / Dale TNPW120618K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 18kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C