TNPW1206187RBETY
Mfr.Part #
TNPW1206187RBETY
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
187Ohms
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW1206187RBETY
Vishay / Dale TNPW1206187RBETY
TNPW Series, Thin Film, 187Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C