TNPW1206187RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206187RBETA
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
187Ohms
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Military
Height :
660.4μm
Published :
Length :
3.2004mm
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW1206187RBETA
Vishay / Dale TNPW1206187RBETA
TNPW Series, Thin Film, 187Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C