TNPW1206187RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206187RBEEN
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
660.4μm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
187Ohms
Datasheets
TNPW1206187RBEEN
Vishay / Dale TNPW1206187RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 187Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C