TNPW1206187KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206187KBETY
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
187kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
200V
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
TNPW1206187KBETY
Vishay / Dale TNPW1206187KBETY
TNPW Series, Thin Film, 187kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C