TNPW1206187KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206187KBEEA
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
660.4μm
Published :
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
187kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206187KBEEA
Vishay / Dale TNPW1206187KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 187kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C