TNPW1206184RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206184RBETA
Description
RES 184 OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
184Ohms
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206184RBETA
Vishay / Dale TNPW1206184RBETA
TNPW Series, Thin Film, 184Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C