TNPW1206182RFHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206182RFHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 182 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Composition :
Thin Film
Resistance :
182Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW1206182RFHTA
Vishay / Dale TNPW1206182RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C