TNPW1206182RFETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206182RFETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 182 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Resistance :
182Ohms
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TNPW
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Datasheets
TNPW1206182RFETA
Vishay / Dale TNPW1206182RFETA
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C