TNPW1206182RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206182RBETA
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
182Ohms
No
Length :
3.2004mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
660.4μm
Published :
Width :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW1206182RBETA
Vishay / Dale TNPW1206182RBETA
TNPW Series, Thin Film, 182Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C