TNPW1206182RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206182RBEEA
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
TNPW e3
Resistance :
182Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
200V
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Weight :
16.187578mg
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW1206182RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206182RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C