TNPW1206182KFETA
Mfr.Part #
TNPW1206182KFETA
Description
RES 182K OHM 1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
182kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW1206182KFETA
Vishay / Dale TNPW1206182KFETA
TNPW Series, Thin Film, 182kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C