TNPW1206182KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206182KBETY
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Height :
610μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6mm
Weight :
16.187578mg
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Series :
TNPW
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
182kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW1206182KBETY
Vishay / Dale TNPW1206182KBETY
TNPW Series, Thin Film, 182kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C