TNPW1206182KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206182KBEEA
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Height :
660.4μm
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Resistance :
182kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206182KBEEA
Vishay / Dale TNPW1206182KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C