TNPW1206180RBYTA
Mfr.Part #
TNPW1206180RBYTA
Description
RES 180 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Military
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
2
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
180Ohm
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C