TNPW1206180RBETY
Mfr.Part #
TNPW1206180RBETY
Description
RES 180 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
180Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW1206180RBETY
Vishay / Dale TNPW1206180RBETY
TNPW Series, Thin Film, 180Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C