TNPW1206180KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206180KBETY
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
180kOhms
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206180KBETY
Vishay / Dale TNPW1206180KBETY
TNPW Series, Thin Film, 180kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C