TNPW1206180KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206180KBETA
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.2004mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
180kOhms
Thin Film
Width :
1.6002mm
Series :
TNPW
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Feature :
Military
Datasheets
TNPW1206180KBETA
Vishay / Dale TNPW1206180KBETA
TNPW Series, Thin Film, 180kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C