TNPW1206180KBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206180KBEEN
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
343
In Stock :
343
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Supplier Device Package :
1206
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Width :
1.6mm
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
1206
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
180kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206180KBEEN
Vishay / Dale TNPW1206180KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 180kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C