TNPW120617R8BETA
Mfr.Part #
TNPW120617R8BETA
Description
RES 17.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
17.8Ohms
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Width :
1.6002mm
Height :
660.4μm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120617R8BETA
Vishay / Dale TNPW120617R8BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C