TNPW120617R8BEEA
Mfr.Part #
TNPW120617R8BEEA
Description
RES 17.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
17.8Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW120617R8BEEA
Vishay / Dale TNPW120617R8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C