TNPW120617R4BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120617R4BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Height :
660.4μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
17.4Ohms
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
TNPW120617R4BETA
Vishay / Dale TNPW120617R4BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C