TNPW120617R4BEEN
Mfr.Part #
TNPW120617R4BEEN
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
17.4Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Composition :
Thin Film
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Number of Terminations :
2
Height :
660.4μm
Datasheets
TNPW120617R4BEEN
Vishay / Dale TNPW120617R4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C