TNPW120617K8FETA
Mfr.Part #
TNPW120617K8FETA
Description
RES 17.8K OHM 1% 1/4W 1206
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Resistance :
17.8kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120617K8FETA
Vishay / Dale TNPW120617K8FETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C