TNPW120617K8FEEA
Mfr.Part #
TNPW120617K8FEEA
Description
RES 17.8K OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
17.8kOhms
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2mm
Composition :
Thin Film
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Depth :
1.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW120617K8FEEA
Vishay / Dale TNPW120617K8FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C