TNPW120617K8BETA
Mfr.Part #
TNPW120617K8BETA
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
17.8kOhms
Height :
660.4μm
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Datasheets
TNPW120617K8BETA
Vishay / Dale TNPW120617K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C