TNPW120617K6BETY
Mfr.Part #
TNPW120617K6BETY
Description
RES 17.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
17.6kOhms
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
TNPW120617K6BETY
Vishay / Dale TNPW120617K6BETY
TNPW Series, Thin Film, 17.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C