TNPW120617K4FEEA
Mfr.Part #
TNPW120617K4FEEA
Description
RES 17.4K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
17.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW120617K4FEEA
Vishay / Dale TNPW120617K4FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C