TNPW120617K4DETA
Mfr.Part #
TNPW120617K4DETA
Description
RES 17.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Resistance :
17.4kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW120617K4DETA
Vishay / Dale TNPW120617K4DETA
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C