TNPW120617K4DEEA
Mfr.Part #
TNPW120617K4DEEA
Description
RES 17.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
17.4kOhms
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW120617K4DEEA
Vishay / Dale TNPW120617K4DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C