TNPW120617K4BETY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120617K4BETY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Weight :
16.187578mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
17.4kOhms
Length :
3.2mm
Published :
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
610μm
Datasheets
TNPW120617K4BETY
Vishay / Dale TNPW120617K4BETY
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C