TNPW120617K4BETA
Mfr.Part #
TNPW120617K4BETA
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
17.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Height :
660.4μm
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Published :
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW120617K4BETA
Vishay / Dale TNPW120617K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C