TNPW120617K4BEEN
Mfr.Part #
TNPW120617K4BEEN
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
660.4μm
Power Rating :
250mW
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
17.4kOhms
Published :
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW120617K4BEEN
Vishay / Dale TNPW120617K4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C