TNPW120617K2BETY
Mfr.Part #
TNPW120617K2BETY
Description
RES 17.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6mm
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Length :
3.2mm
Height :
610μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Metric) :
Weight :
16.187578mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
17.2kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW120617K2BETY
Vishay / Dale TNPW120617K2BETY
TNPW Series, Thin Film, 17.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C