TNPW1206178RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206178RBETA
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
178Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
660.4μm
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Published :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW1206178RBETA
Vishay / Dale TNPW1206178RBETA
TNPW Series, Thin Film, 178Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C