TNPW1206178RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206178RBEEN
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
100V
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
178Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
660.4μm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2004mm
Datasheets
TNPW1206178RBEEN
Vishay / Dale TNPW1206178RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 178Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C