TNPW1206178RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206178RBEEA
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Resistance :
178Ohms
Datasheets
TNPW1206178RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206178RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 178Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C