TNPW1206178KFETA
Mfr.Part #
TNPW1206178KFETA
Description
RES 178K OHM 1% 1/4W 1206
No
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.2mm
Height :
550μm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
178kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206178KFETA
Vishay / Dale TNPW1206178KFETA
TNPW Series, Thin Film, 178kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C