TNPW1206178KFEEA
Mfr.Part #
TNPW1206178KFEEA
Description
RES 178K OHM 1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
178kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW1206178KFEEA
Vishay / Dale TNPW1206178KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 178kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C