TNPW1206178KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206178KBETA
Description
RES 178K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
178kOhms
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Width :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
TNPW1206178KBETA
Vishay / Dale TNPW1206178KBETA
TNPW Series, Thin Film, 178kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C