TNPW1206178KBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206178KBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 178K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Published :
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
178kOhms
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW1206178KBEEA
Vishay / Dale TNPW1206178KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 178kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C