TNPW1206174RFHEA
Mfr.Part #
TNPW1206174RFHEA
Description
RES 174 OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
174Ohms
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Depth :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW1206174RFHEA
Vishay / Dale TNPW1206174RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 174Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C