TNPW1206174RFETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206174RFETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 174 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
174Ohms
Datasheets
TNPW1206174RFETA
Vishay / Dale TNPW1206174RFETA
TNPW Series, Thin Film, 174Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C