TNPW1206174RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206174RBEEN
Description
RES 174 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
174Ohms
Radiation Hardening :
No
Weight :
16.187578mg
Datasheets
TNPW1206174RBEEN
Vishay / Dale TNPW1206174RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 174Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C