TNPW1206174RBECN
Mfr.Part #
TNPW1206174RBECN
Description
RES 174 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
174Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW1206174RBECN
Vishay / Dale TNPW1206174RBECN
TNPW Series, Thin Film, 174Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C