TNPW1206174KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206174KBETY
Description
RES 174K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
174kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW1206174KBETY
Vishay / Dale TNPW1206174KBETY
TNPW Series, Thin Film, 174kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C